Lepsze gorsze nowe

Paweł Zielewski
opublikowano: 07-04-2003, 00:00

- Multibank odnawia kredyty

Multibank postanowił ułatwić zadłużanie się w kredytowej linii odnawialnej. Klientom, którzy zdecydują się na przeniesienie kredytu odnawialnego z innego banku, Multibank gwarantuje uzyskanie limitu kredytowego wyższego o 20 proc. niż w poprzednim banku — czyli 120 proc. dotychczasowego limitu. Kredyt odnawialny ma być przyznawany na podstawie uproszczonej procedury. Podstawą do jego uzyskania jest posiadanie limitu kredytowego w innym banku od minimum 6 miesięcy i brak negatywnych zdarzeń w historii kredytowania.

Umożliwia to skorzystanie z takiego kredytu znacznie szerszej niż dotychczas grupie klientów posiadających umowy o pracę na czas określony. Obecnie kredyt może uzyskać nie tylko osoba zatrudniona na czas określony, jeśli termin wygaśnięcia jej umowy o pracę przypada po terminie spłaty kredytu. O dowolny kredyt w Multibanku ubiegać się mogą też osoby, których umowa zawarta jest na czas określony, co najmniej 3 lata, a termin wygaśnięcia umowy przypada nie wcześniej niż 6 miesięcy od daty złożenia wniosku kredytowego. O kredyt mogą ubiegać się również klienci posiadający umowy o pracę zawarte na okres krótszy niż 3 lata, jeśli termin wygaśnięcia przypada nie wcześniej niż 6 miesięcy od złożenia wniosku kredytowego i jest to co najmniej druga umowa zawarta z tym samym pracodawcą.

Nasz werdykt*

- BZ WBK obniżył ceny kredytów mieszkaniowych. Niespełna sześć i pół procent, a dokładnie 6,49 proc. — tyle wynosi od 1 kwietnia 2003 roku zmienne oprocentowanie złotowych kredytów mieszkaniowych w Banku Zachodnim WBK. Obecnie jest to najniższa stawka oprocentowania tego rodzaju kredytów na polskim rynku.

Po roku stawka ta zostanie automatycznie zamieniona na obowiązującą aktualnie stawkę oprocentowania dla kredytów o oprocentowaniu zmiennym.

- PKO BP również nie zasypia gruszek w popiele i od początku kwietnia obniżył oprocentowanie kredytów mieszkaniowych Własny Kąt i pożyczki hipotecznej udzielanych w złotych. Nowe oprocentowanie kredytów wynosi już od 7,22 proc., a pożyczek od 8,72 proc., co oznacza obniżkę o 0,56 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Lepsze gorsze nowe