Lesz rezygnuje

Mariusz Zielke
opublikowano: 14-01-2004, 00:00

Aleksander Lesz, prezes i założyciel Softbanku, żegna się z firmą. Duże szanse na zastąpienie go ma Krzysztof Korba, szef Unisys Polska.

Aleksander Lesz, prezes i założyciel Softbanku, złoży z końcem lutego rezygnację — poinformował Softbank. Spółka nie podała powodów decyzji, ale o odejściu prezesa mówiło się już od roku w związku z przejęciem kontroli nad Softbankiem przez Prokom. Wówczas na kandydata na to stanowisko typowano Mirosława Szturmowicza, byłego członka zarządu Prokomu. Teraz największe szanse na objęcie prezesury w Softbanku ma Krzysztof Korba, prezes Unisys Polska. Ten nie skomentował sprawy. Powiedział jednak, że jeśli dostanie dobry kontrakt, to przyjmie fotel prezesa Softbanku. Wiadomo, że odchodzi on z Unisys Polska 1 marca 2004 r.

Aleksander Lesz jest twórcą potęgi Softbanku. Za jego prezesury spółka pozyskała największych klientów — PKO BP i Pekao SA, została wprowadzona na giełdę i zachwycała wynikami. Potem jednak Softbank zachłysnął się sukcesem. Problemy zaczęły pojawiać się już od 2001 r. W 2002 r. spółka była zmuszona na gwałt szukać inwestora. Został nim Prokom, największa polska firma informatyczna. Softbank wyczyścił księgi, pozbył się nieefektywnych aktywów, przeprowadził restrukturyzację. W 2003 r. zaczął ponownie zdobywać duże kontrakty, m.in na informatyzację PKO BP (ponad 500 mln zł) i budowę Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (prawie 200 mln zł).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Zielke

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Lesz rezygnuje