Leszek Miller rozmawiał z Putinem głównie o gospodarce

Administrator
opublikowano: 17-01-2002, 12:06

W czwartek podczas spotkania polskiego premiera z goszczącym w naszym kraju prezydentem Rosji Władimirem Putinem rozmawiano przede wszystkim o kwestiach gospodarczych i handlowych. Premier Leszek Miller podkreślił problem rosnącego deficytu Polski w handlu z Rosją. Jego zdaniem, dalszy wzrost nierównowagi mógłby zaszkodzić wzajemnym stosunkom gospodarczym.

W czwartek podczas spotkania polskiego premiera z goszczącym w naszym kraju prezydentem Rosji Władimirem Putinem rozmawiano przede wszystkim o kwestiach gospodarczych i handlowych.

Premier Leszek Miller podkreślił problem rosnącego deficytu Polski w handlu z Rosją. Jego zdaniem, dalszy wzrost nierównowagi mógłby zaszkodzić wzajemnym stosunkom gospodarczym.

- Podczas spotkania mówiłem, że deficyt może być zmniejszony nie tylko poprzez eksport polskich towarów, ale także usług - powiedział Miller.

Premier poinformował, że rozmawiał z prezydentem Rosji o weryfikacji umów regulujących kwestie dostaw gazu do Polski, bo – jak powiedział - umowy na dostarczanie gazu są na wyrost. Podczas rozmowy ustalono, że już w połowie lutego w tej sprawie spotkają się przedstawiciele Gazpromu i PGNiG.

Premier poruszył w rozmowie także temat polskich inwestycji w Obwodzie Kaliningradzkim.

- Jesteśmy gotowi przedstawić stronie rosyjskiej cały pakiet propozycji dotyczących działań polskich inwestorów w Obwodzie Kalinigradzkim – powiedział Miller po spotkaniu.

Premier zadeklarował, że przygotowywane są projekty dotyczące m.in. budowy dróg i połączeń Obwodu Kaliningradzkiego z planowaną siecią polskich autostrad.

Szef polskiego rządu zapowiedział, że spotkania premierów obu państw będą odbywały się co najmniej dwa razy w roku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Leszek Miller rozmawiał z Putinem głównie o gospodarce