Leszek Skop nowym prezesem PKO Ubezpieczenia

  • PAP
opublikowano: 01-09-2021, 14:09

Leszek Skop został nowym prezesem zarządu PKO Życie Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz PKO Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. - poinformowało w środę biuro prasowe PKO BP. Wiceprezesem został Tomasz Mańko. Do zarządu spółek weszli również Robert Świderski i Jarosław Reszka.

Jak podano w komunikacie, zmiany, które wymagają uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego, wejdą w życie po dopełnieniu wymogów formalnych.

"Leszek Skop dzięki doskonałej znajomości realiów rynku, które zdobył jako wieloletni menedżer w firmach ubezpieczeniowych - w tym spółkach należących do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego - był naturalnym kandydatem na stanowisko prezesa. Jestem przekonany, że jako szef naszych spółek ubezpieczeniowych, zapewni kontynuację ich rozwojowych działań, co przełoży się na dalsze umacnianie pozycji rynkowej PKO Ubezpieczenia" - podkreślił, cytowany w komunikacie, przewodniczący Rady Nadzorczej PKO Ubezpieczenia Maks Kraczkowski.

"Skupimy się na tym, aby w PKO Banku Polskim klienci mieli szeroki wybór ubezpieczeń, szczególnie tych, których potrzebują najbardziej. Zadbamy też o jak najwyższą sprawność operacyjną w codziennym funkcjonowaniu i zapewnieniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych" - zapowiedział Leszek Skop.

Skop jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył kursy biznesowe w Ecole Superieure de Commerce w Tours we Francji. Ma ponad 23-letnie doświadczenie w sektorze ubezpieczeń. Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku w Grupie Azur Polska, gdzie tworzył i rozwijał struktury kolejnych firm w ramach Grupy. Następnie pełnił funkcję członka zarządu i dyrektora finansowego w Towarzystwie Ubezpieczeń na Życie Cardif Polska S.A. Ma bogate doświadczenie w zarządzaniu finansami i operacjami. Zajmował się również złożonymi aspektami technicznymi z zakresu tworzenia i zarządzania produktami ubezpieczeniowymi. Od 2016 r. jest związany z PKO Ubezpieczenia i jako członek zarządu spółek nadzorował obszary finansów, aktuariatu, IT oraz administracji i operacji - przekazano w komunikacie

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane