Liczy się położenie

MAS
opublikowano: 14-09-2010, 00:00

Tym razem wspólnie z Home Broker oceniamy budynek Villa Arte budowany na warszawskiej Woli.

Średni standard blisko centrum

Tym razem wspólnie z Home Broker oceniamy budynek Villa Arte budowany na warszawskiej Woli.

W odległości 6 km od centrum miasta deweloper Bouygues Immobilier Polska buduje pięciopiętrowy budynek z mieszkaniami o powierzchni od 24 do 88 mkw. Średnia cena 1 mkw. dwupokojowego mieszkania to 7,3 tys. zł.

Eksperci Home Broker ocenili użyteczność inwestycji na 51,8 proc. Najwięcej, bo 18, 9 punktów z 35 możliwych, przyznano za lokalizację osiedla. Na taki wynik miały wpływ przede wszystkim: położenie w popularnej dzielnicy. Nieco mniej punktów przyznano za obszar osiedla, który uzyskał 8 punktów, czyli 57,1 proc. Atutem jest podziemny parking i ochrona, natomiast na niekorzyść oceniono niewielką ilość terenów zielonych. W kategorii bezpieczeństwo i aspekty prawne Villa Arte uzyskała 10 punktów z 18 możliwych. Na dobry wynik wpłynęło doświadczenie dewelopera i finansowanie budowy ze środków własnych. Na niekorzyść wpływa budowa na gruncie oddanym w użytkowanie wieczyste, co oznacza konieczność wnoszenia corocznych opłat. Minusem jest także odległy termin oddania do użytku.

Najgorzej oceniono standard budynku. W tej kategorii inwestycja uzyskała 5,3 punktu na 18 możliwych (29,4 proc.). Ocenę zaniża dużo rozwiązań charakterystycznych dla segmentu popularnego.

Pod względem średniej ceny 1 mkw. mieszkania dwupokojowego inwestycję oceniono na 12 punktów, co daje 75 proc. maksymalnej punktacji. To bardzo dobry wynik.

Tak powstaje ranking

Mieszkania oceniane są w czterech kategoriach, za które są przyznawane punkty: kryteria prawne i bezpieczeństwo inwestycji, otoczenie inwestycji, standard budynku i wykończenia, lokalizacja. Odrębną kategorią jest cena metra kwadratowego, która zestawiona jest z średnią ceną mkw. dla dzielnicy, w której zlokalizowana jest inwestycja, i średnią ceną mkw. dla miasta, w którym się znajduje. Jak powstaje końcowy wynik? Home Broker dzieli sumę punktów przez maksymalną liczbę punktów możliwych do zdobycia w każdej kategorii i w ten sposób otrzymuje liczbę, którą nazywa wskaźnikiem użyteczności inwestycji.

Mocne strony

- finansowanie ze środków własnych

- doświadczenie dewelopera - garaż w budynku

- pełna ochrona

- wypełnienie ścian zewnętrznych pustakiem ceramicznym

-szeroka gama metraży

-dobra infrastruktura

- lokalizacja w popularnej dzielnicy

- atrakcyjna cena

Punktacja

Cecha inwestycji Wynik Wartość Wynik zważony maksymalna (w proc.)

Bezpieczeństwo inwestycji / aspekty prawne 10,0 18,0 55,56

Obszar inwestycji 8,0 14,0 57,14

Standard 5,3 18,0 29,41

Lokalizacja 18,9 31,5 60,00

Suma 42,2 81,5 51,77

Cena 12,0 16,0 75,00

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu