Lidl podnosi pensje

opublikowano: 20-02-2019, 22:00

Kasjerki i kasjerzy, których wynagrodzenia stały się punktem odniesienia w debacie publicznej, znów będą zarabiać więcej — przynajmniej w Lidlu.

Kontrolowana przez niemiecką grupę Schwarz sieć poinformowała, że od marca podniesie wynagrodzenia średnio o 9,2 proc. Oznacza to, że początkujący pracownicy sklepów w zależności od lokalizacji będą zarabiać od 3,1 do 3,85 tys. zł brutto, a po roku pracy — od 3,25 do 4,05 tys. zł brutto. Lidl zatrudnia obecnie ponad 17 tys. osób, pracujących przede wszystkim w około 630 sklepach sieci w Polsce.

W tym roku zatrudnienie w polskim oddziale niemieckiej sieci ma wzrosnąć o 1,3 tys. etatów, a rekrutacja na 700 stanowisk (600 w sklepach i 100 w centrachdystrybucyjnych) już trwa. Sieć, która jest numerem dwa w segmencie dyskontowym w Polsce, od 2016 r. licytuje się na kolejne podwyżki z należącą do Jerónimo Martins Biedronką, która zatrudnia ponad 65 tys. osób i w ostatnich trzech latach kilkakrotnie podnosiła wynagrodzenia.

9,2 proc. O tyle średnio wzrosną od marca wynagrodzenia w Lidlu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy