Lidzbark inwestuje

MBE
opublikowano: 24-01-2011, 00:00

Miasto uzbroi grunty w specjalnej strefie. Jego samorząd obiecuje, że przychyli nieba inwestorom.

Miasto uzbroi grunty w specjalnej strefie. Jego samorząd obiecuje, że przychyli nieba inwestorom.

Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna powiększyła się o ponad 21 ha w Lidzbarku Warmińskim. Miasto, które lizy 14 tys. mieszkańców, chce teraz uzbroić tereny inwestycyjne przy ul. Olsztyńskiej, gdzie przedsiębiorcy mogą prowadzić działalność gospodarczą na uprzywilejowanych warunkach. Samorząd ogłosił przetarg na budowę drogi i infrastruktury. Szacuje się, że będzie to kosztować około 4 mln zł, ale miasto nie zostanie z tym wydatkiem samo, bo z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmii i Mazur otrzyma dotację, która pokryje 85 proc. kosztów. Tam, gdzie dziś jest puste pole, w 2012 r. powstaną: droga dojazdowa, wodociągi, kanalizacja, oświetlenie, chodniki i ścieżki rowerowe.

— Tereny inwestycyjne są zlokalizowane przy drodze wojewódzkiej, co podnosi ich atrakcyjność. Bezrobocie w powiecie przekracza 20 proc., co powoduje, że ludzie są skłonni iść do pracy za mniejsze pieniądze. Urząd miejski wraz z urzędem pracy jest gotów zorganizować szkolenia, które przygotują mieszkańców do pracy u inwestujących u nas przedsiębiorców — zapewnia Artur Wajs, burmistrz Lidzbarka Warmińskiego.

Lidzbarska strefa początkowo zajmowała 6,2 ha. Miasto podjęło decyzję o jej poszerzeniu, gdy 4 ha zakupiła firma Eko Warmia, działająca w branży energii odnawialnej. W Lidzbarku buduje zakład, który będzie produkował paliwo dla elektrociepłowni z biomasy rolniczej. Krzysztof Nowocieński, dyrektor projektu Eko Warmii, chwali lidzbarski samorząd za współpracę z biznesem i zachęca przedsiębiorców do inwestowania w tym mieście.

— Uważam, że sukces biznesu co najmniej w połowie zależy od tego, jak układa się współpraca z samorządem. To on bardzo często decyduje o tym, czy inwestycja się powiedzie, a nasza współpraca układa się bardzo dobrze — podkreśla Krzysztof Nowocieński.

Kontakt: w sprawie przetargu:

Gmina Miejska Lidzbark Warmiński

tel.: 89 7678500

faks: 89 7672303

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane