LIM otworzy nowe lecznice

ET
opublikowano: 12-02-2007, 00:00

Centrum Medyczne LIM podliczyło rok. Ma się z czego cieszyć, bo interes kręci się coraz lepiej.

Centrum Medyczne LIM podliczyło rok. Ma się z czego cieszyć, bo interes kręci się coraz lepiej.

Z usług LIM skorzystało w 2006 r. ponad 480 tys. osób — prawie dwa razy więcej niż dwa lata temu. Większy ruch w przychodniach przełożył się na dynamiczny wzrost przychodów. W 2006 r. były one o 28 proc. wyższe niż rok wcześniej i wyniosły 97 mln zł. Firma nie ujawnia zysków, ale można założyć, że są one spore, bo plany inwestycyjne na ten rok zakładają wydatki rzędu 11 mln zł (w 2006 r. było to 2,5 mln zł). Wszystko z własnej kieszeni. Centrum ma pieniądze i dlatego, na razie, nie wybiera się na giełdę. Jeszcze nie teraz.

— Nie mówimy „nie”. Jednak najpierw chcemy urosnąć i otworzyć kolejne przychodnie w nowych lokalizacjach. Do tematu giełdy wrócimy za 2-4 lata — mówi Iwona Łaszcz, prezes Centrum Medycznego LIM.

Obecnie pod szyldem centrum działa 12 przychodni: osiem w Warszawie, dwie we Wrocławiu oraz po jednej w Poznaniu i Krakowie. W tym roku sieć powiększy się o kolejne placówki. Centrum zamierza wejść do Łodzi. To będzie jego debiut na „ziemi obiecanej.” Firma zapowiada, że chce też umocnić pozycję w miastach, gdzie już jest obecna. Kolejna placówka powstanie w Krakowie, Wrocławiu lub Poznaniu. Na liście inwestycji jest jeszcze rozbudowa centrum w Warszawie.

Do priorytetów Centrum Medyczne LIM zalicza też rozwój usług telemedycyny i teleopieki, umożliwiających kontakt pacjentów ze specjalistami za pośrednictwem internetu, telefonii stacjonarnej i komórkowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane