Link4 ruszył

Łukasz Świerżewski
opublikowano: 14-01-2003, 00:00

Wystartowało kolejne towarzystwo ubezpieczeń majątkowych. Polisy przez telefon zaczęła sprzedawać izraelsko-holenderska firma Link4.

Wczoraj rozpoczęło działalność towarzystwo ubezpieczeniowe Link4, sprzedające polisy w systemie direct — bezpośrednio przez telefon.

— Koncentrujemy się na ubezpieczeniach komunikacyjnych. Oferujemy już takie produkty jak OC, AC, NNW, Zielona Karta czy assistance — twierdzi Zdzisława Cwalińska-Weychert, dyrektor do spraw obsługi ubezpieczeń.

— Nasze polisy będą tańsze o 15 proc. dla około 80 proc. kierowców — dodaje Mariusz Sarnowski, prezes Link4.

W zakresie likwidacji szkód towarzystwo będzie współpracowało z francuskim koncernem Axa.

Link4 TU jest prekursorem w sprzedaży polis typu direct, polegających na bezpośredniej sprzedaży polis przez telefon lub Internet. Towarzystwo, które 28 listopada otrzymało licencję, nie będzie zatrudniać agentów oraz tworzyć oddziałów sprzedaży. Dzięki niskim kosztom już po czterech latach spółka ma osiągnąć próg rentowności. Do końca 2003 r. Link4 chce pozyskać około 50 tys. klientów oraz 30 mln zł składki.

— Polski rynek gotowy jest już na przyjęcie nowoczesnych rozwiązań, czego przykładem jest sukces telefonii komórkowej lub bankowości internetowej — twierdzi Mariusz Sarnowski.

Link4 jest własnością holenderskiej instytucji Global Direct Insurance Investment oraz izraelskiej firmy Direct Insurance Financial Investments. Akcjonariusze zainwestowali już w Polsce 40 mln zł. W zależności od potrzeb i sytuacji spółki zainwestują kolejne 40 mln zł. Link4 konkurować będzie z utworzonym przez Hestię MTU, które też sprzedaje uproszczone produkty, oraz z towarzystwami od lat obecnymi na rynku komunikacyjnym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Świerżewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Link4 ruszył