Listy

Marcin Bołtryk
13-11-2003, 00:00

Wspólny pociąg

- W nawiązaniu do artykułu „Pierwszy towarowy czarter”, opublikowanego w „Pulsie Biznesu” z 6.11.2003 r., pragnę poinformować, że pociągi Poland Cargo Express i Flanders Cargo Express zostały przygotowane jako wspólny produkt trzech kolei: B-Cargo, Stinnes AG i PKP Cargo na zlecenie spedytora, firmy IFB z Belgii. Działając w imieniu i na zlecenie IFB firma spedycyjna M&M Polska prowadzi spedycję dla przesyłek w eksporcie i w imporcie na terenie Polski. Nieprawdą jest, że przewozy zorganizowane są bez udziału PKP Cargo. Opisany pociąg z Belgii został przejęty na granicy polskiej pod względem handlowym i technicznym, obsłużony przez drużynę trakcyjną i poddany dalszej obróbce technologicznej na stacji przeznaczenia z należytą starannością przez pracowników i z użyciem środków PKP Cargo.

Zwracam uwagę, że PKP Cargo wspólnie z innymi kolejami od dawna realizuje na zlecenie różnych spedytorów i we współpracy z nimi pociągi bezpośrednie w różnych relacjach europejskich, doskonaląc jakość świadczonych usług i wprowadzając innowacyjne rozwiązania. PKP Cargo posiada certyfikat ISO 9001:2001. Szeroko znane są pociągi kursujące na podobnych zasadach, np. Ferry Train i Ost Wind, które otrzymały godło Teraz Polska. PKP Cargo otrzymała Złotego Pegaza IX Międzynarodowych Targów Logistyka, Transport i Spedycja za promocję i rozwój międzynarodowych pociągów logistycznych, jak również tytuł Operatora Logistycznego 2002 r. Przewozy międzynarodowe stanowią prawie połowę przewozów PKP Cargo. Wymienione wyróżnienia są dowodem pozytywnej oceny pracy PKP Cargo oraz wysokiej jakości świadczonych przez nią usług.

Katarzyna Marciniak wicedyrektor Biura Współpracy z Zagranicą, Projektów Międzynarodowych i Specjalnych PKP Cargo

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu