Listy

Jacek Zalewski
opublikowano: 05-12-2003, 00:00

Dlaczego jesteście tacy nieobiektywni?

- Opinie przy zdjęciach na górze drugiej strony „PB” są zawsze jednostronne. Tym razem chodzi mi o strzałki „w dół” w numerach 234 i 235 (środa i czwartek). Abstrahuję od tego, kto z posłów miał rację — p. Błochowiak czy p. Chlebowski — chociaż akurat ja uważam, że Anita Błochowiak. Co do Zbigniewa Chlebowskiego, to właśnie ten poseł zgłosił trzy bardzo korzystne dla zainteresowanych inne poprawki.

W czwartkowym „PB” autor (Z) pisze, że „trzeci kolejny dzień informujemy więc dużymi literami....”. Pytanie: czy chodzi o wprowadzenie Czytelników w błąd i redakcja liczy na ich niezorientowanie? Spór idzie o to, kto PIERWSZY zaproponował 50 euro — jakby to miało w ogóle znaczenie... 25 września 2002 r. Chlebowski bądź Błochowiak zgłosili poprawkę obniżającą rządowe 200 euro do 50 euro, bez żadnych możliwości dalszych zmian. W drugim czytaniu, cztery miesiące później została zgłoszona poprawka kompromisowa między stanowiskiem rządowym a stanowiskiem komisji. Podnosiła ona opłatę zaproponowaną przez komisję (Chlebowskiego lub Błochowiak), bo propo- nowano w niej rozpoczęcie od 50 i stopniowe dochodzenie do 200 euro.

Przynajmniej ja tak tę sytuację pamiętam. Chyba dla gazety byłoby lepiej, żeby prawda była bardziej istotna niż przekonania polityczne autorów.

Analityk © ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu