Listy

Jacek Zalewski
10-09-2004, 00:00

Dokąd zmierzamy z ubezpieczeniem

- Do czego dążymy? Do składek zależnych od dochodu czy składek w stałej wysokości? Proponowany system wskazuje, że niby od wszystkich dochodów, lecz w praktyce dotyczy dochodów z działalności gospodarczej. A co z dochodami kapitałowymi? A co z dochodami z dzierżawy?... Dlaczego powyżej pewnej sumy już nie pobiera się składki na ZUS? Gdzie tu jest konsekwencja. Składki od dochodu są kolejnym podatkiem dochodowym. Proponowany system nie uwzględnia również, że w działalności gospodarczej można nie osiągnąć dochodów. Trudno również porównać dochód z działalności z wynagrodzeniem. Wiele realnych kosztów nie jest kosztami w sensie określenia dochodu dla celów podatkowych.

Abc

Kapitalizm polityczny ciągle aktualny

- Po 14 latach III Rzeczypospo- litej nic się nie zmieniło. Wiadomo, że to, co państwowe albo parapaństwowe, będzie łupem partii aktualnie rządzącej. Bielecki, Pawlak, Krzaklewski, Miller to kamienie milowe kapitalizmu politycznego. Partyjny kolor nie ma tu żadnego znaczenia. Liczy się szmal i zapewnienie sobie i swoim życia lepszego niż 50 zł z opieki społecznej.

A4

Naprawa finansów bardziej zaangażowana

- Niech Hausner zostawi coś na biednych polityków. Janik wyznał, że z polityki wyżyć się nie da. Facet chyba nie wie, że w Polsce kilka milionów ludzi pozbawionych jest jakichkolwiek środków do życia.

Jak znajdzie się w takiej sytuacji, będzie musiał kraść.

Na razie gratuluję dobrego samopoczucia i proponuję podnieść płace w R-ce o 1000 proc.

cv

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu