Listy

Jacek Zalewski
04-10-2004, 00:00

Najważniejsza jest jakość autostrady

- Jako osoba dość często podróżująca po kraju cieszę się z rozpoczęcia budowy A1 i mam nadzieję, że dodatkowy 1 mln euro za 1 km autostrady wykorzystany zostanie w taki sam sposób, jak na odcinku drogi krajowej nr 8 między Piotrkowem Trybunalskim a Tomaszowem Mazowieckim. Drogowcy wykonali tam bardzo solidną nawierzchnię z betonu, który, jak wiadomo, nie koleinuje się, a przy odpowiednim utrzymaniu nie wymaga remontu przez 20-30 lat. Więcej takich mądrych decyzji i więcej nawierzchni betonowych... Mam nadzieję, że ten dodatkowy milion będzie właśnie na ten cel przeznaczony. Jeśli nie, to jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, a konkretnie w asfalt.

Użytkownik

- Po wypowiedziach takich „użytkowników” widać, że ich wiedza na temat drogownictwa jest bardzo ograniczona. Betonowy może być podkład, natomiast Europa już dawno rozstrzygnęła, że nawierzchnie autostrad są z asfaltu — oczywiście odpowiedniej jakości.

Drogowiec

- Po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej największy rozwój infrastruktury dokonuje się na naszych ziemiach zachodnich i północnych, czyli tam, gdzie i tak jest ona dużo lepsza. Tymczasem trzeba zadbać także o tereny Polski centralnej, wschodniej i południowej, próbując zniwelować różnice gospodarcze i społeczne, będące niejednokrotnie jeszcze dziedzictwem zaborów.

Marek Biegalski

Jakie znaczenie ma konstytucyjny próg?

- Płacę podatki w Polsce jak należy, bez oszukiwania. Jeśli moimi pieniędzmi ktoś źle gospodaruje, to nie ma prawa straszyć, że coś krajowi zagraża, jeśli nie nastąpią reformy fiskalne, uderzające bezpośrednio w obywatela. To nie moja wina i proszę nie ustawiać mnie pod murem. Jak ktoś nie potrafi rządzić, to niech po prostu zrezygnuje.

Mn

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu