Litwini idą do Poldimu

KAP
opublikowano: 10-09-2009, 00:00

Nie udało się firmie Pol-Aqua przejąć tarnowskiej spółki. Więcej szczęścia ma Tiltra.

Nie udało się firmie Pol-Aqua przejąć tarnowskiej spółki. Więcej szczęścia ma Tiltra.

Poldim Tarnów od miesięcy szukał inwestora. Chciała go przejąć giełdowa Pol-Aqua, ale tuż przed metą jej właściciel, Marek Stefański, zrezygnował. Uznał, że tarnowska firma potrzebuje długiej i kosztownej restrukturyzacji, a Pol-Aqua nie miała ochoty jej prowadzić.

Teraz znalazł się ochotnik. To stołeczna firma Silentio Investments, która właśnie czeka na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie. Jej wspólnicy to Trinity Shelf Companies i litewska Tiltra Group. Z przedstawicielami tych firm nie udało się nam skontaktować. Z informacji "PB" wynika jednak, że Trinity zajmuje się właśnie powoływaniem nowych firm, stworzyło więc Silentio dla Litwinów.

Znacznie więcej wiadomo natomiast o spółce wileńskiej.

"Tiltra Group — grupa ośmiu litewskich i polskich spółek. Obecnie do Tiltra Group na Litwie należy jedna z największych spółek budowy dróg i mostów Kauno tiltai, a także spółki budowy dróg Kelda, Kedainiu automobiliu keliai, Taurakelis. W Polsce do Tiltra Group należą spółki budowy dróg, mostów i sieci inżynieryjnych oraz produkcji kostki brukowej Tiltra PDM Białystok, PEUIM, Dalba oraz Brux" — czytamy na stronie internetowej Tiltry. Grupa zatrudnia 1600 pracowników. W roku 2008 jej sprzedaż wyniosła 811 mln zł.

Polscy rywale nie boją się mariażu Poldimu. Uważają, że pogrążona w kryzysie Litwa nie jest groźna dla naszego rynku. Niepokój naszych budowlańców budzą dziś tylko Chińczycy, którzy mają megafundusze na zdobycie rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy