Lo Vo scala łączność

ZŁO
opublikowano: 17-10-2007, 00:00

LoVo to usługa łącząca technologie telekomunikacyjne: GSM, UMTS, WiFi i VoIP.

LoVo to usługa łącząca technologie telekomunikacyjne: GSM, UMTS, WiFi i VoIP.

Mobilna Telefonia Internetowa (MTI) oferuje usługę LoVo. Jest to telefonia internetowa VoIP, realizowana za pomocą telefonów komórkowych wyposażonych w technologię WiFi i/lub UMTS. Usługa MTI umożliwia wykorzystanie usług wszystkich operatorów GSM.

— Użytkownik, który rozmawia za pomocą telefonu komórkowego z zainstalowaną aplikacją LoVo, łączy się z punktem dostępowym WiFi, a po wyjściu z zasięgu bezprzewodowego internetu, jest automatycznie przełączany na technologię GSM — informuje Paweł Ośka, prezes MTI.

LoVo oferuje także płynny roaming pomiędzy sieciami WiFi i 3G — co oznacza, że jeżeli w czasie prowadzenia rozmowy jakość sygnału WiFi (lub jego siła) spadnie poniżej zadanej wartości, system płynnie przełączy rozmowę VoIP na UMTS lub GSM.

Dodatkową wartością jest przyznanie stacjonarnego numeru telefonu, na który można „wdzwonić się”, w momencie, gdy słuchawka jest w zasięgu internetu (sieci WiFi lub UMTS) — działają wtedy dwa numery — GSM i stacjonarny.

— Rozwiązanie to sprawia, że użytkownik w każdej chwili jest dostępny pod stacjonarnym numerem telefonu, niezależnie od tego, czy znajduje się przy swoim biurku czy np. na lotnisku zagranicą w zasięgu hot spotu — twierdzi Paweł Ośka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ZŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu