Łódź nie będzie gospodarzem EXPO 2022

AR
opublikowano: 15-11-2017, 18:15

Polskie miasto przegrało z Buenos Aires. Tzw. mała Wystawa światowa w 2022 roku tym samym nie odbędzie się Polsce.

Podczas środowego spotkania Zgromadzenia Ogólnego Międzynarodowego Biura Wystaw Światowych w Paryżu zapadła decyzja o EXPO 2022 r. Organizatorem zostanie stolica Argentyny Buenos Aires.

Łódź
Zobacz więcej

Łódź Fotolia

W II turze głosowania polska kandydatura zdobyła 56 głosów, a zwycięska Argentyna - 62 głosy

Tematem, który zaproponowała Łódź była rewitalizacja. Polskie miasto jako jedyne obiecało organizację wystawy, uważanej za bardzo prestiżową, w samym centrum miasta ( (spodziewana liczba turystów na tzw. małych wystawach światowych sięga zwykle kilku milionów, tzw. duże Expo odbywa się co 4 lata).

Jej hasło przewodnie miało brzmieć „City Re:Invented”. Wystawa miała być poświęcona odnowie miejskiej i związanym z nią uniwersalnym wyzwaniom, z którymi muszą się zmierzyć metropolie na całym świecie. 

Kontrkandydatami Łodzi były Buenos Aires i Minneapolis. Tematem przewodnim Argentyny jest „nauka, innowacje, kreatywność i rozwój człowieka”, USA — „zdrowie ludzi i zdrowie planety”.

W walce o organizację #EXPO2022 Łodzi pomagały takie nazwiska jak Daniel Libeskind i Marcin Gortat, a także eksperci od lobbingu i promocji z PwC i KPMG. Wspólnie z rządem miasto zainwestowało w promocję 27 mln zł. 

W poprzednich latach o organizację Expo (bezskutecznie) ubiegał się też Wrocław. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Łódź nie będzie gospodarzem EXPO 2022