Łódź wesprze przedsiębiorczych

PAP, DI
opublikowano: 07-08-2013, 00:00

Wsparcie finansowe w wysokości do 30 tys. zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej otrzymać będzie mogło 30 osób poniżej 30. roku życia oraz 20 osób powyżej 50 lat.

Tak zakładają dwa projekty realizowanych przez Biuro Funduszy Europejskich Urzędu Miasta Łodzi. Celem obu projektów jest rozwój przedsiębiorczości i samozatrudnienia wśród mieszkańców Łodzi, a ich realizacja ma się rozpocząć wczesną jesienią tego roku.

Zakwalifikowane do projektów osoby otrzymają także wsparcie pomostowe w wysokości do 1,6 tys. zł na osobę przez pół roku z możliwością przedłużenia do roku, a także będą mogły skorzystać z jednorazowego wsparcia szkoleniowo-doradczego w zakresie efektywnego wykorzystania dotacji (do 1,5 tys. zł na osobę).

Kolejnych 10 osób, które nie otrzymają dotacji, zostanie wspartych poprzez szkolenia i doradztwo. Projekty będą realizowane do II kwartału 2015 r. Ich łączna wartość to prawie 3 mln zł. Oba otrzymały unijne dofinansowanie w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu