Łódzkie: 21 mln zł na innowacje

opublikowano: 14-11-2018, 22:00

Firmy z regionu i konsorcja przemysłowe będą mogły powalczyć o granty na opracowanie nowych lub znacząco ulepszonych produktów.

Wsparcie pochodzi z poddziałania 1.2.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego („Projekty B+R przedsiębiorstw”). Do podziału między wnioskodawców jest ponad 21 mln zł.

Firmy i konsorcja przemysłowe będą mogły przeznaczyć dotacje na przeprowadzenie badań i eksperymentalnych prac rozwojowych. Ich efektem powinno być powstanie nowych lub znacząco udoskonalonych wyrobów, usług i procesów. Natomiast na dofinansowanie prac przedwdrożeniowych mogą liczyć tylko przedsiębiorcy. Maksymalny poziom wsparcia badań przemysłowych w przypadku mikro- i małych firm wyniesie 80 proc., a średnich i dużych — odpowiednio 75 proc. i 65 proc. Jeśli chodzi o eksperymentalne prace rozwojowe, mali gracze dostaną dofinansowanie w wysokości 60 proc. wydatków kwalifikowanych projektu. Natomiast dla średnich i dużych firm zarezerwowano wsparcie w wysokości 50 i 40 proc. Wnioski o dotacje należy przesyłać na adres Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na kwiecień 2019 r.

WAŻNA DATA

3.12 Od tego dnia firmy i konsorcja z woj. łódzkiego będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.2 RPO WŁ. Nabór zakończy się 31 stycznia 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.rpo.lodzkie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu