Łódzkie: granty na centra B+R

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 25-03-2018, 22:00

Centrum Obsługi Przedsiębiorcy zakończyło pierwszą rundę konkursu dotacyjnego z poddziałania 1.2.1 „Infrastruktura B+R przedsiębiorstw” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego.

Firmy i konsorcja przemysłowe z regionu, które stawiają na własne laboratoria lub unowocześnienie sprzętu w już działających centrach B+R, złożyły cztery wnioski o wartości 8,6 mln zł. Warto, aby przedstawiciele biznesu nie zwlekali z ich składaniem do trzeciego, ostatniego etapu naboru, ponieważ nie mają gwarancji, że wystarczy dla nich pieniędzy.

Budżet konkursu to ponad 84 mln zł. Przedsiębiorcy mogą przeznaczyć dofinansowaniena inwestycje w rzeczowe aktywa trwałe i wartości niematerialne i prawne, których celem jest unowocześnienie infrastruktury badawczo-rozwojowej wykorzystywanej do prowadzenia innowacyjnych przedsięwzięć. Maksymalne dofinansowanie projektu wyniesie 25 mln zł. Co ważne, wnioskodawca powinien rozpocząć realizację przedsięwzięcia najwcześniej po złożeniu wniosku o dofinansowanie, a zakończyć przed 31 grudnia 2023 r. Projekt musi wpisywać się w obszar inteligentnych specjalizacji dla województwa łódzkiego. Na tej liście są m.in. nowoczesny przemysł włókienniczy, medycyna, farmacja, kosmetyki, odnawialne źródła energii i innowacyjne rolnictwo. Wnioski o dotacje należy przesyłać na adres Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi.

WAŻNA DATA

28.05

Do tego dnia można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.1 „Infrastruktura B+R przedsiębiorstw” RPO WŁ.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.rpo.lodzkie.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Łódzkie: granty na centra B+R