Logistyka słabo płaci

MIB
opublikowano: 24-06-2013, 00:00

Chcesz zostać menedżerem? Wybierz branżę farmaceutyczną.

Średnie miesięczne wynagrodzenie brutto oferowane specjalistom i menedżerom w Polsce wyniosło w minionym roku 9380 zł. Średnia w branży TSL to 8540zł. Tak wynika z raportu przygotowanego przez Antal International. Pod względem średnich zarobków specjalistów i menedżerów TSL wypada gorzej niż inne branże. Najwyższą średnią (12 170 zł) wynagrodzeń odnotowano w opiece zdrowotnej i farmacji. Na drugim miejscu (10510 zł) są nieruchomości i branża budowlana, a na trzecim (ze średnią 10350 zł) FMCG. Natomiast TSL zajmuje trzecie miejsce od końca zestawienia i wyprzedza jednie produkcję przemysłową (8470 zł) i SSC/BPO (5050 zł).

None
None

— W porównaniu z ubiegłym rokiem wynagrodzenia menedżerów i specjalistów w TSL utrzymują się na zbliżonym poziomie. Być może wynika to z tego, że pracodawcy stali się bardziej wymagający w stosunku do potencjalnych kandydatów, a swoje działania planująostrożnie — uważa Fabian Pietras, lider zespołu Antal Engineering & Operations. Artur Skiba, wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia i szef Antal International podkreśla zaś, że wynagrodzenie na konkretnym stanowisku zależy od wielu czynników.

— Aby odnieść prezentowane dane do własnego bądź oferowanego przez pracodawcę wynagrodzenia, należy wziąć pod uwagę wiele elementów, zaczynając od doświadczenia kandydata, a kończąc na sytuacji ekonomicznej firmy — mówi Artur Skiba.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIB

Polecane