LOT poleci do Egiptu, jeśli będą chętni na tą trasę

Polska Agencja Prasowa SA
12-05-2005, 15:06

Warunkiem uruchomienia bezpośrednich połączeń PLL LOT z Egiptem jest rezerwacja co najmniej 50 proc. miejsc w samolotach - powiedział PAP w czwartek Adel Shafik z egipskiej misji handlowej przebywającej w Polsce.  Egipcjanie prowadzą w Warszawie rozmowy z polskimi partnerami na temat możliwości rozwoju współpracy gospodarczej.

Warunkiem uruchomienia bezpośrednich połączeń PLL LOT z Egiptem jest rezerwacja co najmniej 50 proc. miejsc w samolotach - powiedział PAP w czwartek Adel Shafik z egipskiej misji handlowej przebywającej w Polsce.  Egipcjanie prowadzą w Warszawie rozmowy z polskimi partnerami na temat możliwości rozwoju współpracy gospodarczej.

Egipscy biznesmeni liczą na nawiązanie nowych kontaktów handlowych z partnerami polskimi m.in. w branżach: budowlanej, drzewnej, przemysłu ciężkiego i hutnictwa, chemicznej, medycznej (farmacja, sprzęt), spożywczej (słodycze, przyprawy, owoce, warzywa), kosmetycznej, rolniczej (nawozy sztuczne).

Misja stara się między innymi o uruchomienie bezpośrednich połączeń PLL LOT z Egiptem. W czwartek Egipcjanie rozmawiali na ten temat z polskim przewoźnikiem.

"Przedstawiciel LOT-u potwierdził, że Egipt jest interesującym partnerem, jednak uzależnił uruchomienie takiego połączenia od zainteresowania ze strony podróżnych na poziomie wykorzystania co najmniej 50 proc. miejsc w samolotach" - powiedział PAP Adel Shafik.

Zdaniem szefa Egipsko-Polskiego Stowarzyszenia Biznesmenów Medhata El Kaissy, Egipt jest atrakcyjnym miejscem dla polskich inwestycji, ponieważ może stanowić bazę do rozwoju działalności gospodarczej na inne kraje Bliskiego Wschodu i Afryki.

Zdaniem El Kaissy, do najbardziej interesujących dla Polaków możliwości inwestycyjnych w Egipcie należy górnictwo i farmaceutyka.

Misja handlowa po raz trzeci organizowana jest przez Egipsko-Polskie Stowarzyszenie Biznesmenów we współpracy z Krajową Izbą Gospodarczą, Business Center Club i z Wydziałem Handlowym Ambasady Egipskiej w Polsce.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / LOT poleci do Egiptu, jeśli będą chętni na tą trasę