Lotnisko w Sydney może zostać sprzedane za 17 mld USD

opublikowano: 05-07-2021, 07:45

Lotnisko w Sydney otrzymało ofertę przejęcia opiewającą na 22,3 mld AUD (17 mld USD) od grupy funduszy inwestycyjnych, w tym m.in. IFM Investors.

Oferta wycenia akcje spółki Sydney Airport na 8,25 AUD. To o 42 proc. więcej niż w trakcie piątkowego zamknięcia giełdowego.

Inwestorzy starają się wykorzystać spadek wartości rynkowej największego lotniska w Australii zanim światowe podróże zaczną nabierać tempa. Podczas gdy linie lotnicze na całym świecie otrzymały miliardy dolarów od rządów, dostawcy infrastruktury nie byli objęci pomocą na tak dużą skalę.

IFM Investors , zarządca infrastruktury należący do grupy australijskich funduszy emerytalnych non-profit, jest długoterminowym inwestorem, który może przetrwać kolejny rok ograniczeń w podróżowaniu, zakładając, że turystyka wkrótce powróci do normy. Łącznie z długiem, oferta wycenia lotnisko w Sydney na 29,8 mld AUD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane