Lotte Wedel stawia na prąd z wiatru

opublikowano: 11-03-2020, 10:55

Legendarny warszawski producent czekolady podpisał z grupą Tauron umowę na dostawy energii wiatrowej. Będzie nią zasilać siedzibę na Kamionku.

Lotte Wedel stawia na zieloną energię - poinformowała spółka w komunikacie prasowym. Producent Ptasiego Mleczka podpisał z Tauron Sprzedaż trzyletnią umowę na dostawę ponad 51 GWh energii elektrycznej z wiatru. Skorzysta z niej warszawska siedziba firmy, gdzie grupa Tauron dostarczała do tej pory prąd pochodząc z konwencjonalnych źródeł. 

Maciej Herman, dyrektor zarządzający LOTTE Wedel i Tomasz Lender, wiceprezes zarządu TAURON Sprzedaż.
Fot. Materiały prasowe

- Naszym celem jest odpowiedzialne zarządzanie wpływem na środowisko naturalne i podejmowanie długofalowych inicjatyw ekologicznych m.in. poprzez redukcję emisji gazów cieplarnianych – wyjaśnia Maciej Herman, dyrektor zarządzający Lotte Wedel. 

Dodał, że podpisana umowa wpisuje się w politykę corporate social responsibility (CSR) spółki, polegającą na wspieraniu globalnych celów klimatycznych (tj. zrównoważonego rozwoju). Jego zdaniem, dla dobra klimatu konieczna jest rezygnacja z węgla. Długoterminowym celem spółki jest przejście na wyłączne korzystanie z odnawialnych źródeł energii w procesie produkcji. 

– Zmiany klimatu są współcześnie jednym z najważniejszych globalnych wyzwań - uważa Maciej Herman. 

Warszawski producent, należący obecnie do japońsko-koreańskiego koncernu Lotte, wybrał z oferty Taurona produkt EKO Premium,  dostosowany do potrzeb spółki, jak podkreśla Maciej Herman.  Umowa gwarantuje dostawy energii elektrycznej pochodzącej w 100 proc. ze źródeł odnawialnych (z elektrowni wiatrowych), co potwierdzone jest  certyfikatem wydawanym przez Polskie Towarzystwo Certyfikacji Energii (PTCE). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane