LS Tech-Homes startuje na NC

EG
22-06-2012, 00:00

Okres inwestycji już zakończony, teraz czas na pokazanie się na giełdzie oraz zyski — uważa szef budowlanej spółki.

W zeszłym tygodniu na NewConenct pojawiła się pierwsza od ponad pół roku nowa spółka z sektora budownictwa. Sam start Aedesu był niezły, kurs na otwarciu wzrósł o ponad 30 proc., choć do wczoraj był o 20 proc. poniżej ceny wyjściowej. W środę swoich sił spróbuje kolejny śmiałek z tego sektora — LS Tech-Homes. Firma trzy lata inwestowała w technologię, certyfikaty i fabryki. Produkuje na potrzeby przemysłu i budownictwa: panele akustyczne, elewacje wieżowców, włókna szklane, które są zamiennikami stali, czy całe budynki z wodo- i ogniotrwałej płyty magnezowej. W zeszłym roku przeprowadziła emisję, z której pozyskała 1,25 mln zł. Jej udziałowcami jest czterdzieści firm i osób prywatnych.

— Nasze rozwiązania mają lepsze parametry techniczne i są tańsze od tradycyjnych, są też ekologiczne — zachwala Leszek Surowiec, prezes i jeden z głównych akcjonariuszy spółki. Pierwsza fabryka LS Tech- -Homes działa w Czechowicach- Dziedzicach. Kolejna zacznie niedługo produkcję w Tczewie. Spółka szuka na Śląsku terenu na trzecią. — Wydajność każdej z nich to dwa domy w czasie zmiany. Zainwestowaliśmy do tej pory ok. 20 mln zł, wkrótce wydamy kolejne 20 mln zł, które mamy z unijnej dotacji i pieniędzy inwestorów. Wkrótce zaczniemy przynosić zyski — mówi prezes.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / LS Tech-Homes startuje na NC