LT Capital stawia na zagraniczny projekt

opublikowano: 01-09-2021, 20:00

Frontu, litewski start-up specjalizujący się w cyfrowym zarządzaniu usługami terenowymi, został włączony do inwestycyjnego portfela LT Capital. Przeniesie centrum badawcze do Polski.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jakie plany rozwoju w Polsce ma litewski Frontu
  • z jakimi spółkami spółkami LT Capital chce wejść w inwestorską współpracę w najbliższym czasie
  • jakie są plany inwestorów w zakresie powołania nowego podmiotu venture capital

Spółka Frontu zamknęła rundę inwestycyjną, w której od międzynarodowych inwestorów pozyskała łącznie 1,3 mln EUR. Wśród podmiotów finansujących dalszy rozwój start-upu, tworzącego rozwiązania SaaS do zarządzania usługami terenowymi (field service management — FSM). są: Open Circle Capital, iTo Group oraz — jako inwestor prywatny — Kair Käsper, były dyrektor ds. marketingu produktów Pipedrive. Do grupy dołączył także polski fundusz LT Capital, który do inwestorskiej puli dołożył 1 mln zł, czyli kwotę typową dla programu BridgeAlfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w którym został utworzony i działa na rynku venture capital.

— W czasach, gdy celem stawianym kierownikom zespołów terenowych jest wzrost satysfakcji klientów przy jednoczesnym zmniejszaniu kosztów operacyjnych i zachowaniu jakości oraz bezpieczeństwa, systemy FSM zaczynają być niezbędne. To ogromny rynek z wielkim potencjałem, na którym konkurencja jest duża. Dlatego pozyskane od inwestorów pieniądze pozwolą nam zadbać o dalszy rozwój oraz utrzymanie innowacyjności naszego rozwiązania — zamknięcie rundy komentuje Arūnas Eitutis, prezes Frontu.

Start-up planuje ekspansję międzynarodową, chce zaistnieć m.in. na polskim rynku. Wejście do naszego kraju łączy się z utworzeniem tu centrum badawczo-rozwojowego.

Frontu jest trzecim start-upem włączonym do portfela funduszu LT Capital, który pochodzi z zagranicy i przeniósł część swojej działalności, głównie badawczej, do Polski.

Plany biznesowe:
Plany biznesowe:
Konrad Gawłowski, dyrektor inwestycyjny w LT Capital, informuje o najnowszej inwestycji funduszu i zapowiada kolejne z udziałem start-upów. Inwestorzy myślą już też o utworzeniu nowego funduszu.
Adam Pliszylo

– Tylko w 2021 r. LT Capital zainwestował w pięć spółek. Obecnie pracujemy nad finalizacją czterech transakcji. Na przełomie trzeciego i czwartego kwartału chcemy mieć w portfelu 20 technologicznych spółek. Do końca roku natomiast zamierzamy przeprowadzić jeszcze do czterech nowych inwestycji. W ostatnim czasie na celownik wzięliśmy m.in. zespoły tworzące technologie medyczne, bazujące na systemach sztucznej inteligencji, wirtualnych asystentów oraz cyfrowe narzędzia wspomagając szkolenia — mówi Konrad Gawłowski, dyrektor inwestycyjny w LT Capital.

W przyszłym roku natomiast inwestorzy z LT Capital chcą włączyć do portfela do 10 spółek i tym samym zakończyć inwestycyjną aktywność funduszu. Skupią się już na wspieraniu firm w rozwoju i pozyskiwaniu dla nich następnych transz finansowania z rynku venture capital. Już kilka start-upów z portfela LT Capital otrzymało drugą rundę, kolejne są do tego szykowane.

Konrad Gawłowski zapowiada, że już na początku 2022 r. LT Capital rozpocznie przygotowania do utworzenia nowego podmiotu venture capital. To wówczas ruszą rozmowy z potencjalnymi inwestorami, chcącymi przyłączyć się do kolejnego funduszu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane