Lubelskie święto małego biznesu

Konferencja o dotacjach i szkolenia o eksporcie i patentach — to czeka na firmy w ramach Lubelskich Dni Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Już od 10 do 19 lutego na Lubelszczyźnie odbędzie się seria wydarzeń zorganizowanych z myślą o małym biznesie. Lubelskie Dni Małych i Średnich Przedsiębiorstw (MSP) skierowane są nie tylko do przedsiębiorców, ale również osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą oraz przedstawicieli samorządu i instytucji otoczenia biznesu.

W ramach święta małego biznesu zorganizowane zostaną m.in. bezpłatne szkolenia na temat współpracy z przedsiębiorcami rosyjskimi i najważniejszych kwestii związanych z dokumentacją i podatkiem VAT obowiązującym w obrocie międzynarodowym. Uczestnicy kursów dowiedzą się także, jak chronić własność intelektualną w firmie — poznają podstawowe prawa obowiązujące w tym obszarze oraz zasady tworzenia strategii zarządzania własności intelektualnej.

Przedsiębiorcy otrzymają zaświadczenia potwierdzające ukończenie szkoleń. Ważnym punktem programu Lubelskich Dni MSP jest konferencja „Nowa perspektywafinansowa 2014-2020 — nowe szanse dla MSP”, która odbędzie się 10 lutego w Lublinie. Podczas wydarzeniaprzedsiębiorcy otrzymają informacje, jakie obszary i inwestycje mogą zostać wsparte w nowym unijnym rozdaniu. Poznają szczegóły dotyczące grantów z programów Horyzont 2020 i Cosme. Ekspert z Urzędu Marszałkowskiego powie o możliwościach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Udział w przedsięwzięciu jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa w organizowanych szkoleniach i konferencji jest przesłanie formularza e-mailem na adres: marta. puczyk@lfr.lublin.pl lub een@ pollub.pl albo faksem na nr: +81 528-53-12 lub 538-42-67. O zakwalifikowaniu się organizatorzy poinformują e-mailowo. Programy szkoleń i konferencji można znaleźć na stronach internetowych: www. lfr.lublin.pl i http://een.pollub.pl.

WIĘCEJ INFORMACJI:

Lubelska Fundacja Rozwoju: +81 528-53-11 (12) Politechnika Lubelska: +81 538-42-70

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Lubelskie święto małego biznesu