Czytasz dzięki

Lublin zmodernizuje stadion za 37 mln zł

AR
opublikowano: 04-05-2016, 14:39

Miasto podpisało dziś umowę z generalnym wykonawcą na przebudowę stadionu lekkoatletycznego. Prace ruszą już w maju.

Łączny koszt inwestycji to 37 mln zł, z czego 10 mln zł pokryje dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Generalnym wykonawcą zostało konsorcjum Budimeksu i spółki Tamex Obiekty Sportowe, wyłonione wcześniej w przetargu.

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina
Zobacz więcej

Krzysztof Żuk, prezydent Lublina ARC

Budowa potrwa dwa lata. Po zakończeniu prac (przewidywanym na połowę 2017 roku) obiekt (położony przy przy al. Józefa Piłsudskiego 22) ma spełniać wymogi Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (dla kategorii III A). Będą na nim trenować lokalni lekkoatleci. Mają się tam także odbywać się oficjalne imprezy sportowe - na trybunach zasiądzie 1,4 tys. osób.

- Będzie to stadion kategorii III A, co oznacza że będzie można na nim rozgrywać najważniejsze zawody lekkoatletyczne, w tym mityngi międzynarodowe. Będzie wyposażony w 8-torową, 400-metrową bieżnię, oraz rzutnię kulą, rzutnię dyskiem, rzutnię młotem, stanowiska do skoku wzwyż, skoku o tyczce, skoku w dal, stanowiska treningowe. Powstanie też nowy budynek zaplecza treningowego - informuje Marzena Szczepańska, Zastępca Dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Lublin.

W ramach inwestycji stary stadion zostanie wyposażony w zadaszoną trybunę, oświetlenie, nagłośnienie i monitoring. Zostaną także przebudowane drogi wewnętrzne, a na zewnątrz powstaną 44 nowe miejsca parkingowe. Pod trybunami zostanie dobudowany budynek z pomieszczeniami do odnowy biologicznej, szatniami dla zawodników, toaletami i pomieszczeniami dla sędziów.

- Ten projekt jest dopełnieniem bazy szkoleniowej dla naszych lekkoatletów, ale też jest przykładem naszej dobrej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, tak jak wcześniej współpracowaliśmy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej przy budowie stadionu Arena Lublin i z Polskim Związkiem Pływackim przy budowie Aqua Lublin - powiedział Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Dzięki modernizacji miasto będzie mogło starać się o uzyskanie licencji na organizację imprez lekkoatletycznych takich jak Mistrzostwa Polski Juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Seniorów oraz mityngów międzynarodowych.

Jako generalny wykonawca Budimeks otrzyma od miasta prawie 30 mln zł, o czym spółka poinformowała dziś w komunikacie prasowym. Miesiąc temu firma budowlana wygrała inny przetarg w Lublinie - na przebudowę Placu Litewskiego wraz z budową multimedialnych fontann za 39 mln zł.

Miejski stadion uzupełni już istniejące zaplecze sportowe w tym rejonie - basen olimpijski, halę lodową i Arenę Lublin.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy