Luboń szuka agenta emisji

Marek Loos
12-04-2001, 00:00

Luboń szuka agenta emisji

W maju nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na agenta emisji obligacji komunalnych przez Urząd Miasta w Luboniu. Na razie do przetargu przystąpiło 5 banków.

Wartość lubońskiej emisji ma wynieść 9 mln zł. Emisja odbędzie się w dwóch równych transzach po 4,5 mln zł, podzielonych na mniejsze serie. Pierwsza transza zostanie wyemitowana w 2001 r., a druga w 2002 r..

Rada Miejska Lubonia podjęła decyzję o emisji obligacji komunalnych w listopadzie 2000 r. Uzyskane pieniądze będą przeznaczone na wykup gruntów pod drogi na jednym z planowanych lubońskich osiedli mieszkaniowych.

— W samym centrum Lubonia znajduje się 100-ha działka, na której ma powstać osiedle domów wielorodzinnych i jednorodzinnych. Obecnie są to tereny rolnicze. Pieniądze z emisji obligacji pokryją część kosztów wykupu 20 ha gruntów przeznaczonych pod drogi na tym osiedlu — twierdzi Włodzimierz Kaczmarek, burmistrz Lubonia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Loos

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Luboń szuka agenta emisji