Lucy skończyła dwanaście lat

Wczoraj 12. urodziny obchodziła szympansica Lucy. Pochodząca z Irlandii mieszkanka warszawskiego zoo jest wśród czytelników znana jako ambitna finansistka.

Świeczek i tortu jednak nie będzie, bo wypracowywane przez nią zyski są… papierowe. Mimo to Lucy należy się uznanie. Dzięki przyjętej przez nią strategii dywidendowej założony przez nią sześć lat temu portfel bezpiecznie przeszedł przez kryzys w strefie euro. Notowania znajdujących się w nim spółek poszły w górę o 17,7 proc. To mniej od indeksu WIG20, jednak wynik nie uwzględnia premii z zysku. Tylko w ubiegłym roku stopa dywidendy z posiadanych przez nią spółek wyniosła 4,25 proc., podczas gdy dla WIG20 3,42 proc. To niezły wynik, zważywszy, że spółki portfelowe Lucy wybrała dzięki losowaniu. W jej portfelu znajdują się obecnie KGHM, PGNiG, Orange, PGE oraz CEZ. Fakt, że aż trzy z nich to spółki defensywne, dowodzi, że Lucy ma talent nie tylko do prac manualnych, ale też niezłą intuicję. Z okazji urodzin życzymy Lucy, żeby jej nigdy nie zawiodła. [MWIE]

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Lucy skończyła dwanaście lat