Lufthansa uruchomi dodatkowe rejsy z Jasionki do Monachium

  • PAP
opublikowano: 25-01-2018, 14:30
aktualizacja: 25-01-2018, 14:30

W letnim rozkładzie połączeń z podrzeszowskiego lotniska w Jasionce niemiecki przewoźnik Lufthansa uruchomi cztery dodatkowe rejsy tygodniowo do Monachium. Pierwszy nowy rejs odbędzie się 3 maja br.

Z lotniska w Jasionce obecnie w tygodniu jest siedem połączeń do Monachium, jedno dziennie.

Jak powiedział PAP prezes portu w Jasionce Michał Tabisz, dodatkowe loty do Monachium to dobra wiadomość dla pasażerów.

„Wraz z dynamicznym rozwojem gospodarczym regionu rosną potrzeby klientów biznesowych, zarówno lokalnych przedsiębiorców prowadzących interesy za granicą, jak i międzynarodowych korporacji obecnych na Podkarpaciu. Większa częstotliwość lotów z Rzeszowa do hubu Lufthansy w Monachium ułatwi i skróci podróż do najważniejszych centrów biznesowych na całym świecie” – dodał.

Pierwszy nowy rejs odbędzie się 3 maja 2018 roku. W poniedziałki rejs z Monachium wystartuje o godz. 17.55, a powrotny z Rzeszowa o godz. 19.55. W czwartki i soboty rejsy z Monachium zaplanowano na godz. 17.30, a z Rzeszowa maszyna odleci o godz. 19.30. W niedziele loty z Monachium odbędą się o godz. 18.00, a rejs powrotny z Rzeszowa o godz. 20.00.

Zdaniem Franka Wagnera z Lufthansa Group w Polsce, firma zdecydowała się uruchomić dodatkowe połączenia, bo dotychczasowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem.

Przypomniał, że Lufthansa, wraz z innymi liniami grupy, oferuje z Monachium rejsy do 130 miejsc na całym świecie. „Jestem przekonany, że nowe połączenia zagwarantują mieszkańcom regionu jeszcze lepsze możliwości podróży w celach zarówno biznesowych jak i turystycznych” – dodał Wagner.

W ubiegłym roku lotnisko w Jasionce obsłużyło blisko 700 tys. pasażerów.

Port oferuje regularne połączenia do m.in. Warszawy, Londynu, Monachium, Dublina, Manchesteru, Bristolu, East Midlands i Glasgow. Loty obsługują przewoźnicy: PLL LOT, Lufthansa i Ryanair.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu