Lufthansa w górę

Marlena Gałczyńska
13-05-2004, 00:00

Początek 2004 r. był dla Lufthansy udany — przyniósł dalszą poprawę wyników w ruchu lotniczym.

W pierwszym kwartale Grupa Lufthansa przewiozła więcej zarówno pasażerów, jak i towarów oraz odnotowała lepszy współczynnik obłożenia we wszystkich regionach.

Pasażerowie...

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2004 r. należące do grupy linie lotnicze przewiozły blisko 11,4 mln pasażerów, co stanowiło wzrost o 7,5 proc. w stosunku do pierwszego kwartału roku ubiegłego. Dostępne moce przewozowe zwiększono o 7,7 proc. Wartość sprzedaży wzrosła o 10,8 proc. Odpowiednio wzrosło też wykorzystanie mocy przewozowych o dwa punkty procentowe, do 72,6 proc.

...i towary

Nastąpiło ożywienie w przewozach towarowych. Lufthansa Cargo w pierwszym kwartale 2004 r. przewiozła prawie 414, 2 tys. ton towarów i przesyłek pocztowych, co stanowiło wzrost o 7,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Współczynnik obciążenia w przewozach towarowych wzrósł w stosunku rocznym o 3,4 punktów procentowych, do 68,9 proc.

Ogółem wykorzystanie pasażerskich i towarowych mocy przewozowych w Grupie Lufthansa poprawiło się o 2,6 punktu procentowego, do 71,1 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marlena Gałczyńska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Lufthansa w górę