Lux Med kupuje na Śląsku

opublikowano: 17-12-2018, 22:00

Grupa kupiła centrum medyczne Ultramedic z Bielska-Białej. Dzięki temu ma się umocnić na Śląsku i w Małopolsce.

Lepiej przejmować, niż współpracować. Należąca do brytyjskiej Bupy grupa Lux Med, największy gracz na rynku prywatnej opieki zdrowotnej w Polsce, za nieujawnioną kwotę przejęła Centrum Medyczne Ultramedic z Bielska-Białej. Nowy nabytek rynkowego lidera to współpracująca wcześniej z Lux Medem przy obsłudze jego klientów duża przychodnia ambulatoryjna, działająca na rynku od ponad 20 lat.

Anna Rulkiewicz, prezes Lux med
Zobacz więcej

Anna Rulkiewicz, prezes Lux med Fot. ARC

— Umacniamy pozycję grupy Lux Med w kolejnym regionie. Wchodzimy do nowego miasta, w którym już dziś mamy wielu pacjentów. Nowe centrum medyczne pozwoli nam znacząco zwiększyć ofertę na terenie Śląska i pobliskiego województwa małopolskiego — mówi Anna Rulkiewicz, prezes Lux Medu.

Przejmowana przychodnia zatrudnia około 80 pracowników, w tym 60 lekarzy, świadczących uslugi m.in. z zakresu chirurgii, okulistyki, dermatologii, ginekologii i stomatologii. Grupa Lux Med zatrudnia już prawie 15 tys. osób, w tym 6,5 tys. lekarzy. W ubiegłym roku miała około 1,5 mld zł przychodów, czyli 10 proc. więcej niż rok wcześniej. Dla porównania:Medicover, wicelider prywatnego rynku, miał w 2017 r. 1,125 mld zł przychodów, co oznaczało 16-procentowy wzrost.

— Rocznie inwestujemy około 140-150 mln zł. Rozwijamy się raczej organicznie niż przez akwizycje — rocznie otwieramy 7-10 przychodni. Na rynku nie ma zbyt wielu bardzo ciekawych z naszego punktu widzenia celów do przejęcia. Nie oznacza to jednak, że nie dokonujemy żadnych transakcji. Kupujemy przychodnie, gabinety stomatologiczne, pracownie diagnostyki obrazowej — i to w tych obszarach możemy najmocniej się rozwinąć dzięki akwizycjom — mówiła w tym roku w rozmowie z „PB" Anna Rulkiewicz, prezes grupy Lux Med. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy