Czytasz dzięki

LVMH i Tiffany wynegocjowały nową umowę

ARŻ, Reuters
opublikowano: 28-10-2020, 18:01

Tiffany&Co, według nieoficjalnych informacji, osiągnął porozumienie w sprawie obniżenia ceny jego przejęcia przez francuskiego giganta dóbr luksusowych LVMH do 131,5 USD za akcję, pisze Reuters.

Cena jednej akcji jest niższa o 3,50 USD niż ustalono w trakcie pierwotnych negocjacji w listopadzie ubiegłego roku. Oznaczałoby to obniżenie wartości przejęcia o ok. 425 mln USD.

LVMH stwierdziło w zeszłym miesiącu, że nie może sfinalizować transakcji o wartości 16 mld USD. Koncern powołał się na słabe wyniki amerykańskiego jubilera podczas pandemii koronawirusa i pismo francuskiego rządu z prośbą o opóźnienie przejęcia. Tiffany złożył wówczas pozew do sądu, w który domagał się dotrzymania zapisów umowy i twierdził, że uzyskał już wszystkie niezbędne zgody regulacyjne.

Strony wróciły do stołu negocjacyjnego w tym tygodniu. Na razie oficjalnie nie skomentowały tych doniesień. Oficjalne oświadczenie ma zostać opublikowane w czwartek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane