Mabion negocjuje sprzedaż leku w Turcji

KZ
19-06-2012, 08:16

Mabion podpisał z jedną z tureckich firm farmaceutycznych list intencyjnych w sprawie uzgodnienia szczegółów sprzedaży praw marketingowych i rejestracyjnych leku MabionCD20 na tamtejszym rynku.

- List intencyjny określa ramowe parametry biznesowe potencjalnej przyszłej transakcji, w ramach której Mabion będzie dostawcą dossier rejestracyjnego, know-how oraz produktu na przedmiotowe rynki. Z kolei partner turecki nabędzie prawa marketingowe i dystrybucyjne na lek MabionCD20. List intencyjny określa również podstawowe parametry finansowe potencjalnej przyszłej transakcji, w ramach których Mabion może otrzymać płatność w wysokości EUR 250.000 z tytułu dossier rejestracyjnego a także otrzymywać płatności od sprzedaży netto produktu na rynku tureckim - podano w komunikacie.

Partner turecki jest zarówno wytwórcą jak i jest dystrybutorem leków koncernów farmaceutycznych i biotechnologicznych. Rynek leku MabThera, leku referencyjnego do leku MabionCD20 w Turcji szacowany jest na ok. 20-25 mln EUR rocznie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Chemia / Mabion negocjuje sprzedaż leku w Turcji