Maciej Srebro w biznesie

ET
opublikowano: 14-07-2008, 00:00

Zwalnia się fotel prezesa TK Telekom. Maciej Srebro składa dymisję i przechodzi do prywatnej spółki

Zwalnia się fotel prezesa TK Telekom. Maciej Srebro składa dymisję i przechodzi do prywatnej spółki

Jutro zbiera się rada nadzorcza TK Telekom, jednej ze spółek z grupy PKP, którą przez ostatnie dwa lata kierował Maciej Srebro, minister łączności w rządzie Jerzego Buzka. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, jutro złoży rezygnację z funkcji prezesa. Posadę objął w sierpniu 2006 r. jeszcze z nominacji Jerzego Polaczka, ministra transportu w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. W dość trudnym momencie. Po poprzednim zarządzie, też z ramienia PiS, odziedziczył potężny dług. Po 2005 r. TK Telekom miała 43 mln zł straty, rok później 17 mln zł. Program naprawczy wdrożony przez Macieja Srebro wyprowadził spółkę z długów i 2007 r. zakończyła ona niespełna półmilionowym zyskiem. Według prognozy, w tym roku zyskowność ma być znacznie wyższa i zamknąć się kwotą 1,48 mln zł. Wyniki za pierwsze pięć miesięcy sugerują, że plan uda się zrealizować. Na koniec maja w kasie TK telekom zostało 707 tys. zł czystego zysku.

— Maciej Srebro zbierał raczej pochlebne opinie jako sprawny menedżer i dobry szef, który poukładał sprawy w firmie — ocenia prezesa TK Telekom osoba z branży telekomunikacyjnej.

Nie udało mu się natomiast wdrożyć trzyletniej strategii. Nie ze swojej zresztą winy. Dokument trafił do właściciela, czyli PKP już na początku roku i jeszcze zimą miał zostać zatwierdzony. Pomimo braku poważniejszych zastrzeżeń do dzisiaj nie zyskał akceptacji.

Strategia zakłada otwarcie spółki na szeroki rynek telekomunikacyjny. Obecnie utrzymuje się głównie z usług na rzecz grupy PKP.

Z naszych informacji wynika, że Maciej Srebro obejmie stanowisko prezesa w Biatelu, telekomunikacyjnej firmie z Białegostoku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu