Macy’s znów obniżył prognozę

opublikowano: 21-11-2019, 14:49

Operator sieci domów towarowych, amerykański koncern Macy’s po raz drugi obniżył swoją roczną prognozę zysków. To pesymistyczny sygnał przed rozpoczynającym się właśnie sezonem sprzedaży świątecznych, donosi Reuters.

Koncern oczekuje aktualnie  skorygowanego zysku w 2019 r. w przedziale 2,57-2,77 USD na akcję. Wcześniejsza projekcja zakładała wynik z przedziału między 2,85 a 3,05 USD. Co istotne, firma spodziewa się również, że całoroczna porównywalna sprzedaż spadnie od 1 do 1,5 proc. To zaskakująca zmiana zważywszy, że wcześniej zakładano wzrost do 1 proc.

Weryfikację prognozy sygnalizowały już niezbyt dobre wyniki za trzeci kwartał, zakończony 2 listopada. Jeden z największych graczy na amerykańskim rynku detalicznym odnotował w nim bowiem 3,5-proc. spadek sprzedaży w posiadanych i licencjonowanych sklepach. Analitycy spodziewali się zniżki o 1 proc.

Macy’s obarczył winą niesprzyjające warunki pogodowe, przedłużającą się letnia pogodę, która uderzyła w sprzedaż kolekcji zimowych. 

Komunikat spółki spotkał się z natychmiastową reakcją inwestorów, którzy w przedsesyjnym handlu przecenili walory o prawie 5 proc. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

USA