Magazyny na celowniku

opublikowano: 08-04-2019, 22:00

Rynek magazynowy w Europie cieszy się dużym zainteresowaniem najemców.

Popyt na powierzchnie magazynowo-logistyczne napędzany jest przez zmianę nawyków konsumenckich i ekspansję e-handlu — czytamy w raporcie „Euro Cities” przygotowanym przez Gerald Eve International i Axi Immo.

Od trzeciego kwartału 2017 r. do końca 2018 r. zauważalny był spadek stóp kapitalizacji na 28 rynkach magazynowych w Europie, w dwóch badanych miastach utrzymały się na tym samym poziomie, a w jednym odnotowano wzrost. Wśród miast dających najwyższy zwrot z inwestycji przemysłowych znajdują się Stambuł (10 proc.) i Bratysława (7 proc.), najniższe wskaźniki odnotowano m.in. w Londynie (3,5 proc.).

W Polsce najlepsze projekty typu prime z sektora e-commerce mają stopy kapitalizacji na poziomie 5,0-5,5 proc.

1,8

mld EUR

Tyle wyniosła łączna wartość transakcji na rynku magazynowym w Polsce w 2018 r.

65937540-8c2f-11e9-bc42-526af7764f64
Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu