Magdalena Hernandez dyrektorem zarządzającym w ACCA Polska

DI
opublikowano: 05-09-2011, 11:38

Z dniem 1 września 2011 Magdalena Hernandez objęła funkcję Dyrektora Zarządzającego ACCA Polska (międzynarodowa organizacja zrzeszająca specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości), gdzie będzie odpowiedzialna za opracowywanie oraz wytyczanie strategicznych celów i kierunków rozwoju stowarzyszenia w Polsce.

Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej wydziału Zarządzania i Marketingu.
Po otrzymaniu dyplomu rozpoczęła pracę w renomowanej agencji reklamowej Leo Burnett, skąd po dwóch latach, w 2003 roku, przeszła do UNICEF – agendy ONZ pomagającej dzieciom na całym świecie.

W UNICEF Polska początkowo jako szef komunikacji, a wkrótce Dyrektor Wykonawczy, Członek Zarządu organizacji. Odpowiadała za opracowywanie strategii oraz realizację corocznych i wieloletnich planów działania i budżetów UNICEF, nadzór nad działami Sprzedaży,  Fundraisingu, Komunikacji oraz Administracji, zarządzanie zespołem, reprezentowanie organizacji wobec mediów i organizacji społecznych.

W UNICEF Polska Magdalena Hernandez udowodniła, że nawet bez dużych nakładów finansowych można przekształcić organizację z generowania strat
w prężny i efektywny podmiot. Dzięki jej działaniom w latach 2004-2006 organizacja zwiększyła przychody o 400 % i przekazała pierwszy milion  USD na pomoc dzieciom w najbiedniejszych krajach świata.

Jej praca i zaangażowanie zostały docenione zarówno w Polsce, jak i na świecie.
W 2007 roku została finalistką światowego konkursu „35 under 35” organizowanego przez magazyn World Business - pismo kierowane do kadry zarządzającej na całym świecie i prestiżową uczelnię biznesową INSEAD na 35 wybitnych  businesswoman poniżej 35 roku życia. Rok później za swoją działalność na rzecz dzieci dostała od miesięcznika Twoje Dziecko „Parasol Szczęścia” w „uznaniu za niespotykaną determinację w walce o los najbardziej potrzebujących dzieci oraz nieustanną wiarę w moc pomagania”. W 2009 została wybrana do Young European Leaders Forum przez fundację BMW.

Funkcję prezydenta ACCA Polska nadal pełni Ilona Weiss – wiceprezes zarządu
i CFO Sygnity, której głównym zadaniem jest wspieranie biura ACCA w Polsce
w globalnej strategii ACCA w naszym kraju oraz reprezentowanie interesów jej członków Polsce, jak i na arenie międzynarodowej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Magdalena Hernandez dyrektorem zarządzającym w ACCA Polska