Małe mieszkanie, lecz wiele pokoi

Agnieszka Zielińska
02-02-2010, 10:45

Na nabywców czeka prawie 28,5 tys. nowych lokali w siedmiu największych miastach Polski.

Niemal 35 proc. mieszkań wybudowanych przez deweloperów znajduje się w Warszawie. Najwięcej w Wilanowie, najmniej w Rembertowie, Wesołej, na Pradze Północ, Żoliborzu, Ursynowie i we Włochach. Liczba mieszkań sprzedawanych przez deweloperów w tych dzielnicach stanowi tylko 5 proc. stołecznej oferty.
Najtaniej na Śląsku

To wnioski działu badań i analiz firmy Emmerson, która zbadała rynki siedmiu polskich miast: Warszawy, Krakowa, Gdańska, Wrocławia, Poznania, Łodzi i Katowic.

Z danych Home Broker wynika, że coraz więcej klientów poszukuje małych mieszkań z możliwie dużą liczbą pomieszczeń, np. dwupokojowych lokali o metrażu do 40 mkw. Odzwierciedlają to statystyki. Średnia powierzchnia nowego mieszkania sprze- dawanego w 2009 r. wynosiła 68,1 mkw., a rok wcześniej nieco ponad 70 mkw. Dla porównania: średnia powierzchnia nowych lokali wprowadzonych do sprzedaży w 2010 r. wynosi niewiele ponad 55 mkw.

Trzy pokoje w 40-metrowym mieszkaniu - to typowe zapotrzebowanie klientów na początku 2010 r.
Zobacz więcej

Trzy pokoje w 40-metrowym mieszkaniu - to typowe zapotrzebowanie klientów na początku 2010 r.

Więcej we wtorkowym Pulsie Biznesu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Zielińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Małe mieszkanie, lecz wiele pokoi