Mało czasu na zgłoszenia do małego ZUS

IWA
opublikowano: 02-01-2019, 22:00

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców (MŚP) zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego o wydłużenie czasu na zgłoszenia do tzw. małego ZUS.

Upływa on 8 stycznia, rzecznik wnosi o przesunięcie terminu do końca miesiąca. Jak podkreśla w komunikacie, zgodnie z ustawą o systemie ubezpieczeń społecznych przedsiębiorcy kontynuujący działalność gospodarczą mają czas tylko do 8 stycznia na dopełnienie czynności, aby zmienić tytuł ubezpieczenia i skorzystać z nowej ulgi. Muszą w tym celu złożyć ZUS ZWUA. Zdaniem Rzecznika MŚP, to nadzwyczaj krótki czas, w którym uprawnieni przedsiębiorcy są z obowiązani dopełnić formalności, aby móc zastosować korzystne dla nich rozwiązanie. Ponadto termin ten przypada na początek roku, gdy zainteresowani lub obsługujące ich biura księgowe niejednokrotnie korzystają ze zwyczajowego wypoczynku świąteczno-noworocznego. W efekcie wiele zainteresowanych firm może nie zdołać skorzystać z nowego przywileju.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IWA

Polecane