Partnerem sekcji jest TAURON

Małopolska daje na opiekunki

RFA, PAP
09-07-2017, 22:00

Na początku lipca 2017 r. radni sejmiku województwa małopolskiego jednogłośnie opowiedzieli się za wdrożeniem pilotażowego programu „Małopolska Niania”.

 Chodzi o wsparcie młodych rodziców, którzy mają problemy z połączeniem życia rodzinnego z zawodowym, bo w ich okolicy brakuje miejsc w żłobkach i przedszkolach. Pomoc trafi do 92 rodzin z 23 gmin. Rodzice otrzymają po 1,5 tys. zł miesięcznie na zatrudnienie opiekunki do dziecka. Z tego tysiąc złotych będzie pochodziło z budżetu województwa, a resztę wyłożą gminy (do programu zaproszono 30 gmin, w których brakuje najwięcej miejsc w żłobkach, ale wezmą w nim udział 23 samorządy). Rodzina może otrzymywać wsparcie przez najwyżej 10 miesięcy. W 2017 r. województwo małopolskie przeznaczy na program 293 tys. zł, a wartość 10-miesięcznego pilotażu sięgnie prawie 1,4 mln zł. Wybrany opiekun lub opiekunka może być członkiem rodziny, ale musi to być osoba bezrobotna, która nie przekroczyła 60 (kobieta) lub 65 (mężczyzna) roku życia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RFA, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Małopolska daje na opiekunki