Czytasz dzięki

Małopolska stawia na rozwój branży gier wideo

  • DI
opublikowano: 27-06-2019, 22:00

Krakowski Park Technologiczny prowadzi wiele przedsięwzięć i inicjatyw, z których mogą korzystać producenci i fani gier.

Województwo małopolskie jest znane — nie tylko w Polsce, ale też poza granicami naszego kraju — jako region mocno wspierający rozwój branży cyfrowych gier. W wielu przedsięwzięciach uczestniczy także Krakowski Park Technologiczny (KPK), instytucja otoczenia biznesu działająca od 1997 r. i zarządzająca krakowską specjalną strefą ekonomiczną i parkiem technologicznym. KPK zainicjował i przeprowadza badanie trendów w zachowaniach konsumenckich graczy — „Polish Gamers Research”. Pierwszy raport ukazał się w 2014 r. W cyklu dwuletnim przygotowywany jest także raport „Profil Polskiego Gamedevu”. Wyniki tych badań zostały opublikowane w dwóch raportach zbiorczych pod nazwą „Kondycja Polskiej Branży Gier”. Niedawno ukazały się wyniki najnowszej edycji badań. Kolejną inicjatywą, która wspiera branżę gier, jest Digital Dragons. To największa w naszej części Europy konferencja dotycząca tego sektora.

Co roku przyciąga ona do Krakowa ponad 1,5 tys. specjalistów, twórców i przedstawicieli biznesu z tej branży. Ważną jej częścią są wykłady prowadzone przez ekspertów. Oprócz nich podczas konferencjiorganizowany jest również Indie Showcase — prestiżowy konkurs dla niezależnych twórców gier. W trakcie wydarzenia przyznawane są także najważniejsze nagrody polskiej branży gier — Digital Dragons Awards. Warto wspomnieć o Digital Dragons Academy. To projekt edukacyjny przeznaczony dla osób zainteresowanych rozpoczęciem pracy w branży gier. W jego ramach zajęcia odbywają się w weekendy m.in. w Krakowskim Parku Technologicznym. Do dyspozycji uczestników jest w pełni wyposażoną multimedialna sala wykładowa. Cykl szkoleń został przygotowany przez KPK we współpracy z firmami. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych specjalistów z branży.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane