Małżeński konflikt w giełdowej spółce

MZAT
opublikowano: 03-03-2016, 15:59

Przewodnicząca rady nadzorczej Redwood rezygnuje i oskarża prezesa. Wszystko ma bardzo osobisty kontekst.

Nawet za zmianami w radach nadzorczych największych spółek z udziałem Skarbu Państwa nie kryją się takie emocje, jak za zmianą w nadzorze łódzkiego Redwood Holding, notowanej na GPW spółki z branży metalowej. W czwartek do inwestorów trafił komunikat o rezygnacji przewodniczącej rady, Katarzyny Nowackiej. Komunikat o treści do tej pory niespotykanej.

Katarzyna Nowacka wymienia aż pięć przyczyn rezygnacji.

„Brak profesjonalizmu pana Michała Nowackiego w oddzielaniu spraw korporacyjnych od prywatnych" - oto jedna z nich.

Katarzyna Nowacka twierdzi też, że prezes Michał Nowacki - prywatnie jej mąż - utrudniał jej pełnienie funkcji i odmawiał dostępu do dokumentów. Sugeruje, że istnieje wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez prezesa przestępstwa niegospodarności, a także tego, że spółka przedstawiła niewiarygodne informacje finansowe za 2015 r. ma też pretensje o „celowe niewypłacenie wynagrodzenia za udział w radzie nadzorczej".

Co na to prezes Redwood? W tym samym raporcie czytamy, że „w ocenie zarządu treść złożonej przez panią Katarzynę Nowacką rezygnacji podyktowana jest względami osobistymi oraz stanowi próbę zniesławienia Michała Nowackiego, negatywnego oddziaływania na kurs akcji Redwood Holding, zdestabilizowania funkcjonowania rady nadzorczej spółki, jak również próbę uzyskania osobistych korzyści".

Skonfliktowani małżonkowie są jednocześnie największymi akcjonariuszami Redwood. Michał Nowacki ma 79 proc. akcji Redwood Holding, Katarzyna Nowacka natomiast – 5 proc. Redwood - dawniej notowany jako Complex, ma w portfelu m.in. spółki produkujące łożyska tłoczne, szlifierki czy elektronarzędzia. Po trzech kwartałach ubiegłego roku holding miał 63,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 1,9 mln zł straty netto.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MZAT

Polecane