Manna dla Łap

TM
opublikowano: 05-05-2016, 13:10

Podlaskie miasto otrzyma bez konkursu 13,3 mln zł od samorządu województwa. Dzięki tym pieniądzom przygotuje kolejne tereny dla inwestorów.

Uzbrojenie 12 ha terenów w Łapach to pierwszy projekt przeznaczony do dofinansowania w ramach Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego. Nieduże miasto, które w poprzedniej dekadzie straciło dwóch największych pracodawców (wygaszenie cukrowni i upadłość ZNTK), otrzyma teraz pieniądze w trybie pozakonkursowym. Chodzi o 13,34 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

W styczniu ubiegłego roku miasto odkupiło tereny od Krajowej Spółki Cukrowej. W sierpniu objęto je przywilejami wynikającymi ze statusu specjalnej strefy ekonomicznej. Jest to jednak zbiornik po dawnej cukrowni, który trzeba zagospodarować.

„W ramach inwestycji trzeba będzie wykonać prace związane m.in. z deniwelacją terenu, budową dróg wewnętrznych i chodników, budową sieci sanitarnej, linii oświetleniowej oraz budową kanału technologicznego i studni kablowych” – czytamy w informacji łapskiego ratusza. 

Prace mają zostać wykonane jesienią przyszłego roku.

- Przekazana pod inwestycje pod koniec 2014 r. część łapskiej podstrefy jest już praktycznie w pełni objęta zainteresowaniem przedsiębiorców. Z dziewięciu udostępnionych przez gminę działek, sześć nieruchomości zostało już sprzedane czterem inwestorom, natomiast w stosunku do dwóch kolejnych działek toczy się postępowanie przetargowe. Również ostatnią działką interesuje się inwestor. Liczymy, że wkrótce powstaną nowe, tak bardzo oczekiwane i potrzebne, miejsca pracy – mówi Urszula Jabłońska, burmistrz Łap.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane