Marcinkiewicz: we wtorek rząd przedstawi swój program

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-11-2005, 22:36

Rząd Kazimierza Marcinkiewicza przedstawi swój program we wtorek, przed zaplanowanym na czwartek expose premiera i głosowaniem nad wotum zaufania dla rządu. Deficyt budżetu w 2006 roku ma wynieść 30 mld zł - poinformował w niedzielę w TVP 1 Marcinkiewicz.

Rząd Kazimierza Marcinkiewicza przedstawi swój program we wtorek, przed zaplanowanym na czwartek expose premiera i głosowaniem nad wotum zaufania dla rządu. Deficyt budżetu w 2006 roku ma wynieść 30 mld zł - poinformował w niedzielę w TVP 1 Marcinkiewicz.

    "We wtorek przedstawimy program rządu. Celowo we wtorek, żeby to się odbyło przed spotkaniami z klubami parlamentarnymi - powiedział premier.

    Dodał, że deficyt budżetowy na 2006 rok będzie wynosił 30 mld zł.

    Wcześniej minister finansów Teresa Lubińska nie wykluczała deficytu na poziomie 31-32 mld zł.

    W tym tygodniu premier będzie spotykał się z klubami parlamentarnymi, aby rozmawiać o programie rządu oraz przekonywać do poparcia jego gabinetu podczas sejmowego głosowania nad wotum zaufania dla jego gabinetu.

     We wtorek Marcinkiewicz spotka się z LPR, w środę z PSL i Samoobroną. Terminy spotkań z PO i SLD nie są jeszcze ustalone.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane