Marek Pol łączy dilerów

Paweł Janas
16-08-2010, 10:04

Rośnie kolejna potężna grupa dilerska w Polsce. Pozycja lidera Grupy PGD nie jest jednak zagrożona. Na razie.

Marek Pol, prezes Pol-Mot Auto
Wyświetl galerię [1/2]

Marek Pol, prezes Pol-Mot Auto

Konsolidacja w branży dilerów samochodowych trwa w najlepsze. Najnowszy przykład? Pol-Mot Auto, wchodzący w skład grupy Pol-Mot Holding, czyli ósma na rynku motoryzacyjnym firma przeprowadza właśnie fuzję z zajmującą 25. miejsce firmą Viamot. Obecnie Pol-Mot ma już 30 proc. jej udziałów.

— By sfinalizować połączenie, potrzebna jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ponadto niezbędne są jeszcze odpowiednie uchwały walnego zgromadzenia Viamotu i zgromadzenia wspólników Pol-Mot Auto. Sądzę, że fuzja stanie się faktem do końca roku — mówi Marek Pol, prezes Pol-Mot Auto.

Połączenie Pol-Mot Auto i Viamotu nie jest wyjątkiem. Na konsolidację zwracają uwagę autorzy listy największych polskich dilerów TOP 50 (Samar i DCG Dealer Consulting). Autorzy rankingu mierzą konsolidację procentowym udziałem w ogóle sprzedaży 50 największych firm.

— W 2007 r. wskaźnik wynosił 31,16 proc., w 2008 r. 31,43 proc., ale już w ubiegłym roku 34,08 proc. Dla naszej branży to rekordowy wzrost. Żaden europejski rynek dilerski nie przeżył w tym czasie takiego skoku — mówi Marek Konieczny, partner zarządzający DCG Dealer Consulting.

Więcej w poniedziałkowym Pulsie Biznesu

KUP ONLINE>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Marek Pol łączy dilerów