Markety łączą siły

DI, ukrinform.ua
opublikowano: 30-11-2009, 10:56

11 spośród 20 największych ukraińskich sieci sprzedaży produktów spożywczych jest w trakcie procesu łączenia się lub przejęć - powiedział Andrij Piwowarski z Dragon Capital.

- 7 spośród 20 największych firm już zmieniło lub właśnie zmienia właściciela, zaś kolejne 3 lub 4 firmy przygotowują się do przeprowadzenia tej operacji w 2014 r. - wyjaśnił Piwowarski.

Według eksperta tak duża aktywność w sektorze przejęć i fuzji wynika z małej koncentracji sieci marketów spożywczych oraz z większej opłacalności takich działań w porównaniu z innymi działami sprzedaży detalicznej.

Piwowarski spodziewa się, że w 2010 r. do największych sieci tego typu działających na Ukrainie dołączą firmy zagraniczne.

Konsolidacją może być zainteresowany Auchan.
Konsolidacją może być zainteresowany Auchan.
None
None

- Do listy tej najprawdopodobniej dołączy firma Auchan. Ponadto prawdopodobnym jest, że pod koniec przyszłego roku na ukraiński rynek wkroczy nowy gracz z zagranicy - dodaje analityk.

Pięć największych na Ukrainie spożywczych sieci detalicznych to: Metro, Fozzy, Furshet, Wielika, Kyszenia oraz АТВ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ukrinform.ua

Polecane