Marki sprzedają nieruchomości

MAS
07-09-2016, 11:25

Podwarszawski ratusz wystawił na sprzedaż trzy działki przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową.

Marki z lotu ptaka
Zobacz więcej

Marki z lotu ptaka

ARC

Niedawno serwis Money.pl określił Marki mianem „potęgi budowlanej”. Na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego serwis internetowy policzył, że w ubiegłym roku w sąsiadującym z Warszawą mieście powstało 28 mieszkań w przeliczeniu na 1tys. mieszkańców.  To najwyższy odczyt tego wskaźnika w Polsce.
- Budowa obwodnicy, która w przyszłym roku odblokuje miasto, stworzenie systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej, rozpoczęte w tej kadencji inwestycje drogowe i edukacyjne sprawiają, że nasze miasto staje się magnesem dla inwestorów oraz przyciąga nowych mieszkańców – podkreśla Jacek Orych, burmistrz Marek.
Władze Marek, liczących obecnie 29,5 tys. mieszkańców, zdecydowały się sprzedać trzy nieruchomości przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Miasto szuka m.in. inwestorów na grunt o powierzchni 561 mkw. przy ul. Jasińskiego. Cena wywoławcza to 140 600 zł brutto. Plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza realizację zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej we wszystkich formach: wolnostojącej, szeregowej lub bliźniaczej oraz zabudowy usługowej.
Chętni poszukiwani są także na działkę o powierzchni 2169 mkw. przy ul. Żbika. Cena wywoławcza 620 000 zł brutto. Przeznaczenie podstawowe to zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub zabudowa biurowo-administracyjna z usługami w parterach budynków; przeznaczenie uzupełniające: zabudowa jednorodzinna we wszystkich formach.
Ostatni grunt przeznaczony na sprzedaż ma 2299 mkw. i mieści się przy skrzyżowaniu ulic Saturna i Marsa. Jego cena wywoławcza to 560 tys. zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Nieruchomości / Marki sprzedają nieruchomości