Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 11-05-2007, 00:00

Maruderzy

KGHM

-4,0%

Dla kursu koncernu, kierowanego przez Krzysztofa Skórę, decydująca była miedź. Notowania metalu spadały, bo inwestorzy realizowali zyski. Tona miedzi kosztuje poniżej 8000 USD. Byłoby gorzej, gdyby nie obniżka zapasów surowca.

BPH

-2,1%

Inwestorzy wykorzystali wczorajszą prezentację wyników do realizacji zysków. Bank w I kwartale zwiększył zysk o 63 proc., a rentowność kapitałów własnych o ponad 9 punktów, do 26,6 proc. Rozczarował jednak wynik prowizyjny, niższy niż w IV kwartale.

lokomotywy

Polimex

+3,1%

Akcje spółki budowlanej rosły po bardzo dobrych wynikach z I kwartału. Polimex korzysta z boomu budowlanego. Wyniki okazały się jeszcze lepsze niż oczekiwali analitycy, którzy chwalą spółkę za wysoką dynamikę zysków oraz przychodów.

Vistula

+3,2%

Papiery odzieżowej spółki rosną od kilku sesji. W tydzień zdrożały 10 proc. Być może inwestorzy spodziewają się dobrych wyników z I kwartału. Spółka zaprezentuje je we wtorek. W poprzednim kwartale zarobiła 6,15 mln zł netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu