Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 18-05-2007, 00:00

Maruderzy

PGNiG

-4,1%

Większym zdecydowaniem wykazują się posiadacze akcji gazowego monopolisty, na którego czele stoi Krzysztof Głogowski. Od dwóch dni kurs PGNiG wyraźnie spada w wyniku realizacji zysków po ustanowieniu we wtorek rekordu 4,92 zł.

GTC

-3,9%

Przed inwestorami dewelopera stoi zadanie obrony dołka 45,2 zł, jeśli nie chcą pogłębienia korekty rozpoczętej 11 kwietnia. W czwartek za walor GTC płacono 46,6 zł, gracze nie mogą więc dopuścić do spadku przekraczającego 3,0 proc.

lokomotywy

CEZ

+1,7%

Inwestorzy docenili poprawę wyników czeskiego giganta energetycznego w I kwartale. Grupa CEZ zarobiła na czysto 12,98 mld CZK, wobec 10,37 mld CZK rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wzrosły prawie o 9 proc., do 44,12 mld CZK.

Agora

+2,0%

Akcje Agory nie mogą obrać w ostatnich trzech dniach jednoznacznego kierunku. Po publikacji dobrych wyników górę wziął popyt. Następnego dnia inicjatywa przeszła w ręce sprzedających. Ale w czwartek role znów się odwróciły.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Maruderzy i lokomotywy